Smiley face

کنسرت دونوازی ویولنسل و پیانو (Moderato Cantabile)

 • سازمان برگزار کننده: فرهنگسرای نیاوران - سالن خلیج فارس
 • مکان برگزاری: خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
 • شروع ثبت نام: سه شنبه 25 آبان 1395
 • مهلت ثبت نام: پنجشنبه 25 آذر 1395
کنسرت دونوازی ویولنسل و پیانو (Moderato Cantabile)
 • توضیحات:

  فرهنگسرای نیاوران - سالن خلیج فارس
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ تا شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵
  ۲۰:۳۰
  بها:

  ۷۰,۰۰۰

  ، ۸۰,۰۰۰

  ۹۰,۰۰۰

  ۱۰۰,۰۰۰ تومان  ویلنسل: آنیا لخنر
  پیانو: فرانسوا کوتوریه

  با اجرای اثاری از گورجیف، مومپو، کومیتاس و کوتوریه

   

  پیوستگی عمیقی که بین قریحه موسیقایی آنیا لخنر (ویلنسل نواز شهیر آلمانی) و فرانسوا کوتوریه (آهنگساز صاحب سبک و پیانیست فرانسوی) شکل گرفته‌است، به همکاری مستمر این دو در قالب کوارتت تارکوفسکی بازمیگردد و در پروژه جدید این دو در قالب دونوازی های کلاسیک به اوج خود رسیده‌است. برنامه ای که این دو نزدیک به دو سال است که به اجرای آن می‌پردزاند، شامل آثاری از هنرمندان بزرگ اما کمتر شنیده شده‌ای چون گئورگ گورجیف (یونان)، فدریکو مومپو (اسپانیا) و کومیتاس وارتابد (ارمنستان) و البته ساخته های خود فرانسوا کوتوریه است. این دو با تنظیم های مجدد آثار این آهنگسازان تاثیرگذار، افزودن چاشنی بداهه نوازی به آن و البته وام گیری از مکتب امپرسیونیسم، آلبوم “Moderato Cantabile” و بدنبال آن اجراهای زنده آن را به علاقمندان موسیقی کلاسیک تحفه داده‌اند.
  اجرای پیش رو در تهران، نخستین تجربه در اجرای زنده آثار این آهنگسازان در ایران است و بی شک به وسعت دادن دامنه شنیداری موسیقی دوستان خواهد افزود.

   

  هوشیار خیام درباره اجرای قطعه‌ی باغ (شماره 3) توسط آنیا لخنر در کنسرت تهران به خبرنگار ایلنا گفت: من این قطعه را برای خانم لخنر ساختم و به ایشان تقدیم کردم. پیش‌تر نیز قطعه باغ شماره 2 را به ایشان تقدیم کرده بودم که با همراهی آرتور آوانسف در تهران نواختند. باغ شماره 3 برای ویولنسل تنها نوشته شده است.

  او ادامه داد: سنت موسیقی برای ویولنسل تنها، سنتی دیرینه است و از دوره باروک که سازهای زهی رواج پیدا می‌کنند ما موسیقی‌های بسیاری برای ویولن یا ویولنسل تنها می‌شنویم. شاید یکی از مهمترین آن‌ها، پارتیتاهای باخ باشد که سبب شد تا بسیاری از آهنگسازان در طول تاریخ به آن رجوع کنند و با الهام از آن، موسیقی خود را بسازند. این مسئله بیشتر در میان آهنگسازان نئوکلاسیک دیده شد و به طور مثال کودایی، بنجامین بریتن، فیلیپ گلس و ... قطعاتی برای ویولنسل تنها نوشته‌اند. قطعه‌ای که من نوشتم نیز، در تداوم همین مسئله برای ویولنسل تنهاست.

  خیام با بیان اینکه کنسرت خانم لخنر در ایران، کنسرتی منحصربه‌فرد خواهد بود، گفت: در کنسرت پیش رو، خانم لخنر قرار است یک رسیتال کامل از ویولنسل را اجرا کند که به عقیده من؛ چنین اجرایی اتفاق منحصربه‌فردی‌ست که گوش‌های آماده و مخاطبین جدی موسیقی را می‌طلبد و قطعا مخاطبان جدی موسیقی از این اتفاق خاص استقبال خواهند کرد.

 • توجه:این رویداد صرفا جهت اطلاع رسانی ثبت شده است. لطفا قبل از هرگونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد استعلام نمایید.
 • برچسب ها

 • پرسش و پاسخ

  برای ثبت پرسش باید در تیکت هال ثبت نام کنید، و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

خبرنامه برای دریافت اطلاعات جدیدترین رویدادها و تخفیف ها ثبت نام کنید.
مشخصات تماس 24/7

پشتیبانی: 09162392091

مجوزها