Smiley face

تور شوش چغازنبیل

 • سازمان برگزار کننده: مهران شهرستانی
 • مکان برگزاری: شوش چغازنبیل
 • شروع ثبت نام: جمعه 25 تیر 1395
 • مهلت ثبت نام: چهارشنبه 13 مرداد 1395
تور شوش چغازنبیل
 • توضیحات:

  بازدید:

  کاخ آپادانا (داریوش بزرگ)، موزه شوش، قلعه  فرانسوی ها، دانیال نبی (ع) - معابد شرقی و معبد بزرگ چغازنبیل

  خدمات:
  خودروی سواری ، راهنمای حرفه ای خودراننده، گشت، نوشیدنی خنک و گرم
  گشت ها از مبدأ اهواز به درخواست گردشگر، یک روزه، بصورت تور خصوصی و انفرادی با خودروی سواری با ظرفیت 2 نفر بزرگسال و یک کودک، توافقی انجام می شود

   

  وسایل مورد نیاز سفر:

  کفش مناسب، دوربین عکاسی، لباس راحت و خنک (ترجیحاً رنگ روشن)، کلاه و عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، دفترچه بیمه و داروهای شخصی.

   

   آشنایی مختصر با خوزستان

  خوزستان در جنوب غربی ایران، در جلگه ای وسیع و سرسبز واقع شده است که از طریق راه های آسفالته استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و بوشهر قابل دسترس است.

  با اتوبوس-  قطار و هواپیما نیز می توان به خوزستان، سفر کرد.

  وضعیت جوی

  خوزستان، دارای آب و هوایی که در تابستان، گرم و در زمستان، مطبوع و بهاری است و همیشه ایام، سرسبز است. در تابستان، هوای مناطق شمال خوزستان، خنک و مطبوع و همزمان درجنوب استان، گرم و دارای رطوبت بالاست. در زمستان هم می توان در کوه های شمال خوزستان، برف بازی کرد و با حرکت به سمت جنوب به فاصله 3 ساعت، می توان از هوای مطبوع و خنک، بهره برد.

  مردم شناسی

  آنچه که بیش از پیش در این استان خودنمایی می کند، مهربانی و پذیرش کسانی است که به خوزستان سفر میکنند. این استان به جهت، موقعیت استراتژیک خود در طول سده های گذشته، پذیرای مهاجران زیادی از اقوام مختلف بوده است و لذا نمیتوان، قومی را منسوب به دشت خوزستان دانست.

  اکثریت ترکیب نژادی اهواز از بختیاری، عرب، دزفولی، شوشتری، بهبهانی و اصفهانی تشکیل شده است که از دوره حکومت ناصرالدین شاه قاجار، در پی رونق کشتیرانی در کارون و اکتشاف نفت، به این شهر سرازیر شدند و ساکنین اولیه این شهر را تشکیل دادند. در جای جای این استان، مردمان به زبان فارسی، تکلم می کنند و مشکلی در ارتباط با جامعه محلی وجود ندارد.

  سوغات

  سوغاتی که میتوانید از این استان، بهمراه ببرید، میناکاری قوم صابئین از اهواز (توجه کنید که میناکاری صنعتی هم در بازار اهواز یافت می شود که اصالت و ظرافت و استحکام میناکاری دست ساز را ندارد) - جاجیم – گلیم - انواع بافته های حصیری – انواع ترشی- انواع خرما - ارده - شیره خرما - حلوا شکری و انواع کلوچه.

  خوزستان تنها استانی است که 3 اثر جهانی ثبت شده در فهرست آثار یونسکو(زیگورات چغازنبیل- سازه های آبی تاریخی شوشتر- شهر باستانی شوش) و همچنین تالاب بین المللی شادگان را در خود دارد.

  این استان با چشم انداز های بی بدیل طبیعی و تنوع اقوام و آثار غنی میراث فرهنگی، از بهترین مقاصد سفر به شمار می رود.

 • توجه:این رویداد صرفا جهت اطلاع رسانی ثبت شده است. لطفا قبل از هرگونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از برگزار کننده و منبع رویداد استعلام نمایید.
 • برچسب ها

 • پرسش و پاسخ

  برای ثبت پرسش باید در تیکت هال ثبت نام کنید، و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

خبرنامه برای دریافت اطلاعات جدیدترین رویدادها و تخفیف ها ثبت نام کنید.
مشخصات تماس 24/7

پشتیبانی: 09162392091

مجوزها